Select Page

۱۰ درس از سریال تد لاسو

۱۰ درس از سریال تد لاسو

اگر سریال تد لاسو شرکت تلویزیون اپل را تماشا نکرده‌اید، باید برنامه خود را تنظیم کنید و زمانی را به دیدن این فیلم اختصاص بدهید، زیرا این مجموعه درس‌های عالی برای زندگی و رهبری دارد.

لاسو، مربی فوتبال آمریکایی در سطح کالج، به طور غیرمنتظره‌ای برای هدایت یک تیم فوتبال لیگ برتر انگلیس، ای اف سی ریچموند، با وجود اینکه تجربه‌ای در این ورزش ندارد، استخدام می‌شود.

این فیلم کمدی است و به شما احساس خوبی می‌دهد زیرا که لاسو و دستیار آمریکایی‌اش یک فرهنگ جدید و وظیفه به ظاهر غیرممکن مربیگری ورزشی هدایت می‌کنند که چیزی درباره آن نمی‌دانند. این فیلم در کنار طنز زیاد، چندین نکته ملموس در خود می‌گنجاند.

 


در ادامه بخوانید: هرم موفقیت جان وودن


یک ماهی قرمز باشید

بهترین حیوان برای تجسم کردن در هنگام اشتباه کدام است؟

حیوانی که حافظه‌اش بین ۵ تا ۱۰ ثانیه طول می‌کشد. دفعه بعد که شما نیاز دارید از جایتان بلند شوید، ابتدا از گذشته بیاموزید و سپس آن را فراموش کنید… همانند یک ماهی قرمز عمل کنید.

 

قابل اعتماد باشید

لاسو ممکن است دمدمی مزاج، عجیب و غریب به نظر برسد و قیاس های عجیبی داشته باشد که در فرهنگ انگلیسی معنایی نداشته باشد اما او واقعی واقعی است و رفتار ثابتی از خود نشان می دهد.

 

هرگز حرف‌ها را به خود نگیرید

لاسو دائماً ما توسط مطبوعات و طرفداران ریچموند مورد تهاجم کلامی قرار می‌گیرد و اما او هرگز توهین آنها را شخصی نمی‌داند و به روش‌های رهبری خود ایمان دارد. هیچ چیز او را منصرف نخواهد کرد.

 

 به کسانی که رهبری می‌کنید حقیقت را بگویید

از همان ابتدا فیلم مبادی آداب بودن مربی لاسو آشکار است، رفتاری که از مردی که همیشه بسیار دوستانه است انتظار می‌رود. علیرغم ناراحتی‌اش، او همچنان جرات انجام گفتگوهای مهم را پیدا می‌کند، زیرا می‌داند که این گفتگوها باعث بهبود فرد و خدمت به فرهنگ‌سازی تیم خواهد شد.

 

ایمان داشته باشید

باور

باور را می‌توان به عنوان یک نگرش ذهنی در مورد پذیرش چیزی به عنوان واقعیت تعریف کرد. باورها هسته رشد انسان هستند و همچنین آنها هستند که ما را زنده نگه می‌دارند. آنها چیزهایی هستند که ما آنها را بدیهی می‌دانیم. آنها بر زندگی ما تأثیر می‌گذارند و ما را همان چیزی که هستیم تبدیل می‌کنند.

 

توانمندسازی، سپس اعتماد به نفس

توانمندی و اعتماد به نفس دو جنبه از شخصیت انسان هستند که هرگز نباید قربانی شوند. برای دستیابی به اینها، فرد باید بیاموزد که صبور، مهربان و با اعتماد به نفس باشد. فرد باید راهی برای رهایی از افکار منفی پیدا کند و شروع به تمرکز بر جنبه‌های مثبت زندگی کند.

 

هیچ کس بزرگتر از تیم نیست

تیم

مربیگری تیمی با عملکرد بالا احتمالاً به معنای مدیریت منیت‌های بزرگ و حل تعارضات شخصیتی است. لاسو به طور خستگی‌ناپذیر پیام خود را مبنی بر اینکه تیم در اولویت قرار دارد، بدون توجه به استعداد یا وضعیت فوق ستاره شما، منتقل می کند. شاید به همین دلیل است که در فوتبال انگلیس به سرمربی تیم مدیر می‌گویند.

 

مثبت اندیش باشید

هیچ کس نمی‌داند چگونه می‌شود شور و اشتیاق و مثبت اندیشی تقریباً بیش از حد لاسو را درک کرد، اما علیرغم مقاومت اولیه، ناگزیر هستیم برای او نقطه عطفی ایجاد کنیم. نگرش «می‌توانم» لاسو یک اثر موجی ایجاد می‌کند که ارتعاش جمعی را در اطراف او افزایش می‌دهد.

 

طنز به کاهش تنش کمک می‌کند

تد لاسو

 تزریق شوخ طبعی در یک محیط پرفشار در زمان مناسب بسیار حائز اهمیت است، که به کاهش تنش کمک می‌کند و به بازیکنان یادآوری می‌کند که استراحت کنند و از کارشان لذت ببرند.

 

عشق تغییر می‌دهد

ما نباید از تغییر بترسیم. ما باید جنبه مثبت آن را ببینیم و سعی کنیم راه حلی بهتر از قبل پیدا کنیم، که لاسو در این مهارت مسلط است.

 

تماشای لاسو باعث می شود بخندید، یاد بگیرید و مهمتر از همه فکر کنید که چگونه می‌توانید برخی از رفتارهای عجیب و غریب او را در سبک رهبری خود بپذیرید.

 


در ادامه بخوانید: رهبری سازمانی چیست؟ ۵ مورد از اجزای رهبری سازمانی


برگرفته از: thedailycoach

درباره گردآورنده

پریسا نعیمی

نویسنده و عضو تیم تحریریه طرحواره, کارشناس ارشد روان‌شناسی تربیتی از دانشگاه علامه طباطبایی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید