Select Page

۳ راه ساده و قدرتمند برای تقویت انرژی شما

۳ راه ساده و قدرتمند برای تقویت انرژی شما

آیا تا به حال حس کرده اید که از لحاظ روحی خسته اید ولی از لحاظ جسمی اصلا احساس خستگی نمی‌کنید؟ این مساله، یک مشکل رایج که ریشه در سطوح انرژی شما دارد

در سبک های زندگی پرمشغله مدرن، برای هماهنگی همه چیز با هم زمان کمی داریم. خیلی از مردم انرژی زیادی را صرف هماهنگی تعداد زیادی از فعالیت ها و وظایفشان می‌کنند.

یکی از موضوعات جالب توجه در تجارت برای رهبران داشتن رژیم سالم است. اما وقتی که من توصیه می‌کنم باید یک رژیم را شروع کنید جواب اکثر افراد یکی است: من وقت ندارم.

پاسخ من: شما نمی توانید این کار را انجام دهید.

این جواب همان گونه که برای یک ورزشکار ۲۷ ساله که روزشو با تمرینهای جسمانی آغاز می‌کند راحت است، برای تعدادی بسیار سخت خواهد بود.  اما رژیم سلامتی فقط با ورزش کردن بدست نمی آید، باید مواظب خودتان باشید تا سطح انرژی تان را به حداکثر برسانید.

هر قدر به سلامتیتان بپردازید، همان قدر در جنبه های دیگر زندگی مثل کار و بیرون و شرایط جسمانی و روانی عملکردتان بهبود خواهد یافت.

آیا می خواهید بدانید تاثیرش چقدر است؟

وقتی که من در مقام مدیریتی تصمیمات مهمی را برای شرکت می گرفتم، بهترین عملکردم در سال هایی بود که از لحاظ جسمانی در مسابقات نتایج خوبی می گرفتم. به نظرتون اتفاقی بوده؟ بعید می دانم. من  با حفظ سطح بالایی از آمادگی جسمانی، انرژی و استقامت و تاب آوری و تعهد و اشتیاق در شرکت مشارکت می‌کردم.

سه راه برای تمرکز بر رژیم سلامتی در زیر ذکر شده است تا بتوانید با الویت بندی شخصی از مزایای حرفه ای آن بهرمند شوید.

۱.خوب بخوابید

داشتن یک خواب خوب برای احیای مغز و بدن بسیار ضروری است و اساس و پایه‌ی موفقیت در زندگی شخصی و حرفه ای به آن بستگی دارد. اگرچه داستان هایی درباره کارآفرینان که تمام ساعات شب را کار می‌کنند ممکن است قهرمانانه به نظر برسد، از تجربه شخصی ام می توانم این اطمینان را بدهم که وقتی انرژی کافی برای انجام کاری را نداشته باشید اصلا چیز جذابی نیست. به توصیه پزشکتان در این مورد عمل کنید.

۲.مثبت بیندیشید

بخشی از رژیم سلامتی حفظ ظرفیت ذهنی برای انجام عالی کار است. توصیه من به رهبران این است که نگرش مثبت داشته باشند. همه ی ما لحظاتی را تجربه کرده ایم که خونمان به جوش می‌آید، اما یک ذهن مثبت، یک ذهن مولد و خلاق است. در خانه یا سرکار مفید و مثبت باشید و در زمان نیاز مورد اعتماد باشید.

۳.برای تناسب اندام هدف داشته باشید

بله، حتی اگر به طور منظم ورزش نمی‌کنید یا اگر اصلا فعالیت فیزیکی ندارید، اهمیتی ندارد، شما می توانید یک برنامه یا هدف هفتگی یا ماهانه تنظیم کنید. هنگامی که به اولین هدفتان برسید، متوجه تغییرات قابل توجهی در نگرش و میزان انرژی‌تان خواهید شد.

اگر این راهنمایی ها ساده به نظر می رسد، اجازه بدهید بپرسم ایا شما این کارها را انجام می دهید؟

من می خواهم به طور حرفه‌ای موفق شوم و قصد دارم زندگی طولانی کنار خانواده‌ام داشته باشم. چه کسی در میان ما مخالف این اهداف است؟ بدین منظور بر رژیم سلامتی‌تان اهمیت بدهید و تعداد دوستان، خانواده و اعضای تیمتان را افزایش دهید.

منبع: success.com

About The Author

پریسا نعیمی

نویسنده و عضو تیم تحریریه طرحواره, کارشناس ارشد روان‌شناسی تربیتی از دانشگاه علامه طباطبایی

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

پربازدیدترین مطالب اخیر

محبوبترین ها