Select Page

۱۰ نکته ساده تا همیشه موفق باشید;فعالیتهایی که افراد موفق روزانه انجام

۱۰ نکته ساده تا همیشه موفق باشید;فعالیتهایی که افراد موفق روزانه انجام

رسیدن به بزرگترین هدف و آرزوهایتان اتفاقی نیست. ” متفاوت فکر کن ” جمله معروف اپل و استیو جابز. به راستی افراد موفق، نه تنها متفاوت فکر می کنند، بلکه متفاوت عمل می کنند و کاملا خودشان را از افراد ناموفق به واسطه راه ممتازی که پیش می گیرند، متمایز می کنند.

افراد موفق همگی صفات و خصیصه های ویژه ای دارند. حقیقت این است که موفق بودن دور از دسترس نیست اگر بیاموزید که افراد موفق چگونه رفتار و عمل می کنند. البته که منظورمان از رفتار و اعمال، اختراعات یا نو آوری ها و … این قبیل افراد نیست، موضوع صحبت امروزمان درباره نکات و کارهای کوچکی است ، که شما هر روز می توانید انجام دهید تا به اهدافتان برسید.

ده نکته ای که افراد موفق روزانه انجام می دهند :

۱٫ کوشیدن برای ثبات

priorities

افراد موفق بر روی رسیدن به هدف تمرکز می کنند و برای این امر یک برنامه ریزی با ثبات انجام می دهند. یک برنامه ریزی درست به افراد کمک می کند تا اولویت ها و وظایف مهم تر را دیده و برای زودتر انجام دادن در بالای لیست قرار دهند.

۲٫ اهداف روزانه

to do list

آقای Kenneth Chenault مدیر عامل American Express می گوید که یک نقشه با جزییات برای هر روزش دارد و این اتفاق، امروز با نوشتن ۳ کاری که می خواهد فردا انجام شود افتاده است. افراد موفق نسبت به اهدافشان اشراف کامل دارند و داشتن یک لیست روزانه کمک شان می کند به این خواسته برسند.

۳٫ پرورش روابط مناسب

پرورش روابط مناسب

آقای Seth Godin در کتابش به نام ” قبیله ها ” توضیح می دهد که همه جا گروه هایی هستند که تشنه ارتباط، مفاهیم و تغییرات هستند. افراد موفق به دنبال حمایت و یافتن افرادی هستند که خردمندانه با آن ها ارتباط داشته باشند. ارتباط هایتان، دوستان و همراهانتان را بشناسید و رشد گروهتان را نظاره گر باشید. در این باره حتی عنوان می شود که هر شخص میانگین ۵ دوست نزدیکش هست، دوستان شما چه کسانی هستند؟!

۴٫ نمایانگر هوش هیجانی بالا

ًٍEQ

افراد با هوش هیجانی بالا پیوسته به دنبال راهی هستند تا نسبت به محیط اطرافشان ارزش آفرین باشند. این خصوصیت به آن ها کمک می کند تا همواره پیشرو فکر کنند و راهکار برای حل مشکلات پیدا کنند. بنا یه گفته استیو جابز “خلاقیت ” فقط رابط بین چیزهای دیگر است. وقتی شما از افراد خلاق می پرسید چطور کاری را انجام داده اند، آنها حس گناه خواهند کرد چرا که در واقع آن ها کاری انجام نداده اند، تنها چیزی را دیده اند که شاید از نظر بقیه پنهان مانده بوده.

۵٫ عمل گرا بودن

successful

افراد موفق عمل می کنند. هیچ مشکل و مساله ای تا زمانی که اقدامی انجام ندهید حل نخواهد شد. اسیر و غرق در مشکل نشوید. کسی که تلاش نکند و عمل گرا نباشد در مشکلات غرق خواهد شد. تلاش کنید و راهی رو به جلو برای رسیدن به اهداف پیدا کنید.

۶٫ مثبت بودن

Steps-to-Success

خیلی اوقات برایمان پیش آمده که حرفی زده ایم که کسی به ما گفته انرژی منفی نباش !!! بله حتی حرف زدن می تواند انگیزه و اعتماد به نفس را در فرد تقویت کند. نه تنها صحبت با دیگران بلکه با خودتان نیز جملات مثبت تکرار کنید. ” امروز روز خوبی خواهد بود ” و یا ” من موفق خواهم شد “. شاید بگویید این جملات کلیشه ای است ولی باور کنید تاثیر آن را خواهید داد.

۷٫ سلامت باشید

when-to-workout-morning

باراک اوباما رئیس جمهور سابق آمریکا روزانه ۴۵ دقیقه فعالیت و ورزش در شش روز هفته انجام می داد. یک ذهن و جسم سلامت اولین شرط موفق بودن است. جسم شما همچون ماشینی است که همه موضوعات مربوط به شما را حمل می کند. فعالیت بدنی و ورزش تنها جسم شما را سالم نگه نمی دارد بلکه ذهن و فکر شما نیز بسیار پویا خواهد شد.

۸٫ فکر عمیق

فکر عمیق

عمیق فکر کردن و یا مدیتیشن که شاید این روزها رایج شده به شما کمک می کند تمرکز کنید و سازنده باشید. خانوم Oprah Winfrey همواره راجع به فواید تفکر و مدیتیشن صحبت کرده است. روابط بهتر با اطرافیان، آرامش و خلاقیت بیشتر از جمله این فواید هستند.

۹٫ پیشرفت های کوچک ، نتایج بزرگ

پیشرفت های کوچک ، نتایج بزرگ

Henry Ford موسس کارخانه فورد می گوید: ” هیچ چیز سختی وجود ندارد وقتی به تکه های کوچک تقسیم شود “. افراد موفق به شکل دومینو مسیر را طی می کنند. قدم به قدم ، پیشرفت کوچک یکی بعد از دیگری ، اما در انتها دستاورد بزرگ و شیرین را خواهند داشت.

۱۰٫ سحرخیزان کامروا

سحرخیزان کامروا

ضرب المثل خود ما ایرانیان می گوید: ” سحر خیز باش تا کامروا گردی “. Tim Cook مدیرعامل شرکت اپل و Jeffrey Immelt مدیرعامل جنرال الکتریک از نمونه های این افراد هستند. بخش اعظمی از پیشرفت در اهداف و کارهایتان را در ابتدای صبح می توانید رقم بزنید، قبل از آنکه شلوغی محیط و جلسات و … شما را خسته کند.

موفقیت اتفاقی به دست نمی آید. اما زمانی که تصمیم گرفتید و باور کردید که می توانید موفق باشید با منش و رفتار افراد موفق به آن دست خواهید یافت.

نظر شما درباره این نکات چیست؟ به کدامشان عمل می کنید؟

About The Author

پریسا نعیمی

نویسنده و عضو تیم تحریریه طرحواره, کارشناس ارشد روان‌شناسی تربیتی از دانشگاه علامه طباطبایی

۱ Comment

  1. آرزو نوده

    عالی بود میریم به سمت موفقیت? سپاسگزارم

    Reply

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ما را در اینستاگرام دنبال کنید

پربازدیدترین مطالب اخیر

محبوبترین ها